ekologia.baltrade.pl
Konkurs ekologiczny – akcja edukacyjna
Konkurs ekologiczny – akcja edukacyjna
AKCJA ZAKOŃCZONA

Ekologicznie znaczy logicznie! Tradycyjne baterie mogą zostać zastąpione akumulatorkami. Dzięki naszej akcji ekologicznej można wygrać komplet 4 akumulatorków AA lub AAA. Wystarczy jedynie odpowiedzieć poprawnie na 5 pytań i złożyć zamówienie!
Wymieniamy zużyte baterie słuchowe na nowe – akcja edukacyjna
Wymieniamy zużyte baterie słuchowe na nowe – akcja edukacyjna
AKCJA ZAKOŃCZONA

Nie wyrzucaj zużytych baterii do aparatów słuchowych do kosza. Chroń środowisko. Dostarcz je do nas lub do najbliższego punktu zbierającego baterie.  Za każde 72 sztuki zużytych baterii otrzymasz od nas 6 sztuk nowych baterii firmy Rayovac.  Regulamin akcji poniżej.

Aby zobaczyć regulamin akcji edukacyjnej kliknij "więcej".
Czym jest ekologia?
Czym jest ekologia?

Ekologia (gr.oíkos (οἶκος) + -logia (-λογία) = dom (stosunki życiowe) + nauka) – nauka o strukturze i funkcjonowaniu przyrody, zajmująca się badaniem oddziaływań pomiędzy organizmami a ich srodowiskiem  oraz wzajemnie między tymi organizmami.

Ekologia zajmuje się badaniem powiązań między organizmami żywymi a środowiskiem abiotycznym (układy biologiczne istnieją w sieci powiązań między sobą i otaczającym je środowiskiem), opartych na różnego rodzaju interakcjach. Odkrywanie tych zjawisk dokonywało się od starożytności, ale ekologia jako samodzielna nauka rozwinęła się w zasadzie w XIX w. Ekologia nie jest nauką obojętną wobec egzystencji przyrody i człowieka, dlatego często w potocznych dyskusjach utożsamiana jest z sozologią i filozofią. Ekologia najogólniej jest nauką o porządku i nieporządku w przyrodzie oraz o konsekwencjach wynikających z tego porządku i nieporządku dla istnienia biosfery i człowieka.

Ze względów zarówno filozoficznych jak i utylitarnych pojęcie „ekologia” używane bywa w szerokim kontekście znaczeniowym. Określenia ekologia, ekologiczny są często używane w języku potocznym w szerokim sensie znaczeniowym, nie zawsze związanym z ekologią jako nauką. Często odnoszą się do sozologii, tj. nauki o ochronie środowiska lub do ochrony środowiska jako takiej, a nawet do filozofii ekologicznej (ekozofia), działalności społecznej czy artystycznej.

 

źródło: www.wikipedia.pl

Ta witryna korzysta z plików cookie. W ustawieniach swojej przeglądarki internetowej możesz w każdym momencie wyłączyć ten mechanizm. W celu uzyskania dodatkowych informacji na ten temat zobacz informacje o cookies.
OK, zamykam